سهام داران شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس
ورود سهامداران
مبین پشتیبان پتروشیمی های منطقه عسلویه
طرح پشتیبان گاز در منطقه عسلویه با اتصال خط لوله گاز پتروشیمی دماوند، پتروشیمی مبین و پتروشیمی پارس به دوام و پایداری تولید در شرایط خاص کمک می کند.  مبین پشتیبان پتروشیمی های منطقه عسلویه

فرزانه رییس مجتمع پتروشیمی مبین در گفتگو با خبرنگار نیپنا در مورد طرح پشتیبان گاز عسلویه گفت: در حال حاضر سه خط لوله مجزا تامین کننده گاز در منطقه عسلویه وجود دارد که پتروشیمی مبین و دماوند هرکدام یک انشعاب از خط لوله گاز اصلی دارند اما پتروشیمی پارس با فازهای گازی پارس جنوبی تبادل گاز دارد به این شکل که گاز از فازها به پتروشیمی پارس آمده و بعد از استحصال اتان مازاد گاز دوباره به سمت فازهای گازی پارس جنوبی برمی‌گردد.
وی تصریح کرد: در طرح پشتیبان گاز پیش بینی شده که این سه به هم وصل شده و شبکه های انشعابی آنها پشتیبان هم شده و در صورت بروز مشکل در هر کدام از پتروشیمی ها فرآیند تولید مجتمع ها در منطقه متوقف نشود.
فرزانه افزود: قسمت اتصال خط لوله پتروشیمی مبین و دماوند در حال اجرا است اما قسمت مبین و پتروشیمی پارس در حال مقدمات مهندسی است یعنی هنوز به مرحله اجرا نرسیده زیرا باید خط گازی پارس به فازهای گازی تخلیه شود و به دلیل در سرویس بودن این خط در حال حاضر امکان اتصال بین مبین و پتروشیمی پارس وجود ندارد . البته این طرح پشتیبانی در مواقع اضطراری خواهد بود و به دوام و پایداری تولید در شرایط خاص کمک می کند.
تاریخ: 1397/02/29
تعداد بازدید: 25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
تمام حقوق مادی و معنویی این سایت متعلق به شرکت پتروشیمی خلیج فارس می باشد
شاخص های بازار بورس در یک نگاه
Powered by DorsaPortal